בוגרים ממלצים

2012-דניאל בק, קריות 052-5837183

בוקר טוב לך המורה חי לפעמים צריך גם להגיד מילה טובה אז בזכותך ובזכות הצוות בקורס נגרות קודמתי בעבודה ולא רק בעבודה גם בחיים האישים
התארגנתי על כלי עבודה חדשים משומשים ואני עושה עבודות פרטיות. תודה לך ובהצלחה בהמשך בדרך

 

2015-מיכל יוספן, 052-8356223

קורס שיפוץ רהיטים – חלומי!
היה אדיר! איזון מושלם בין תיאוריה ופרקטיקה, מעניין ותורם.
תוך כדי הקורס כבר התחלתי ליישם בבית שיפוצים וצביעת רהיטים
יצא מדהים. וכמובן המדריכה המצוינת דברת. עם הרבה סבלנות ושיטתיות
הובילה אותנו קדימה.
המון תודה!

 

 

2001-יאיר צוק כפר-הס 050-5743857

מודעה קצרה על לוח המודעות ,הביאה אותי ,מבלי שבכלל התכוונתי, לקורס הנגרות של חי פלח ועל כך אני מברך אותו יום יום. הקורס היה חוייה
של יצירה… תענוג אמיתי…הדרכה מקצועית וסבלנית בטיפול אישי צמוד וכל זאת באוירה נעימה ומבדחת.פתאום מתגלים בך כוחות חבויים ויכולות
שלא ידעת על קיומם.לאט לאט אתה מקבל בטחון ומייצר רהיט ,ועוד אחד….. ומתעורר הרצון להחליף את השולחן הסלוני הישן , את המזנון
,השידה , הריהוט בחדר המחשב… וכשזה הולך כל כך טוב ומגיעות מחמאות מכל צד, ממשיכים לייצר לילדים ולנכדים שמחכים בתור ליצירות
של סבא.הקורס הסתיים אבל היצירה רק מתחילה… האפשרות להמשיך לעבוד בנגריה ולקבל עצות והנחיות מקצועיות מחי, הן יתרון יוצא מן הכלל
כדי להתקדם ולייצר ברמה שלא מביישת אנשי מקצוע.

 

2003-ענת צורדלינג, כפר נטר 054-4578900

הכל התחיל בעת שחשקה נפשי בשידת עץ לבית.
מקורות יודעי דבר לחששו, כי בכפר נטר שוכן סטודיו לאמנויות העץ, ובסטודיו נגר המרביץ תורת העץ באלו שחשקה נפשם, למשל, בשידה מעץ לבית.
עמדתי אז בפתחו של שינוי, בלי לדעת כי עתידים להתרחש בחיי שני דברים חשובים ביותר.

ראשית, התאהבתי.
הריח החזק של העץ העומד בחלל הנגרייה לא השאיר מקום לטעות. החומר כבש אותי מיד.
חי, חמוש בזקן, קפה שחור ואוקיאנוס של ידע, ערך בינינו הכרה יסודית.
בסבלנות, בכישרון גדול להוראה ובהרבה הומור, הוביל את הקבוצה תהליך מקסים של לימוד והכרת עולם הנגרות.
לימד כיצד לאהוב ולהעריך את החומר ועם זאת לאלף אותו לרצוננו.
(או, בפרשנות אישית: “נו עץ, אל תהיה כזה קשה. בוא תלך לקראתי, תתגמש. תסכים להפוך לשידה ואני מבטיחה לתת לך כבוד!).

וחוץ מזה, גם התאהבתי.
פגשתי את משפחת פלח…ובום!
פתאום ככה, בלי לתכנן מראש, גיליתי אותם: חמים, עם אהבה גדולה לאנשים וכלבים ומצחיקים לאללה.

ומאז אני שם, וזה הסיפור על רגל אחת.

2011

 

2007-מיכל סהר 050-6978785

למחפשים,
ללא שום רקע וניסיון קודם החלטתי שאני רוצה ללמוד נגרות.
הגעתי לסטודיו לאומנות בעץ דרך האתר באינטרנט. ונפגשתי עם חי לשיחת התרשמות.
בשונה מאחרים בתחום שפגשתי בחיפושי, חי לא התמקד בנגרות גרידא (שדרך אגב, טוען שכל טמבל יכול להרכיב חתיכת עץ אחת לשניה) אלא בהכרת העץ והבנת יסודות העבודה כבסיס חיוני ובלתי נפרד ללימוד נגרות.
כבר בשיעור הראשון הבנתי שהגעתי למקום הנכון עם המורה הנכון.
הכרתי אדם שאוהב את המקצוע, וכמו שמו פשוט חי את העץ. אדם עם ידע אין סופי (רק “הטיפים” בהפסקות יכולים להוות קורס שלם).
אדם עם רצון לשתף ונכונות ללמד עם סבלנות שלא נגמרת.
אדם שמטרתו היא להעניק לתלמידיו את יסודות העבודה, שליטה בכלים ובעצם כל מה שנדרש לעבודה עצמאית.
מורה שמלווה את תלמידיו במסגרת הקורס וגם אחרי בתכנון, בהתלבטויות ובביצוע עם הערות, הארות, עצות ומענה מפורט למיליון שאלות שבדרך.
ועל כך חי, תודה רבה !

 

2004- אלי מני 054-5968202

אל חי הגעתי במקרה, לאחר בירורים על סדנאות נגרות במקומות שונים. אמרתי לעצמי: לכפר נטר?! – אין סיכוי שאגיע. רחוק מידי! אבל התקשרתי. סתם. רק כדי להיות שלם עם עצמי שניסיתי הכל. התקשרתי – ונקשרתי. כבר בשיחה הראשונה עם חי נוצרה כימיה וקבעתי איתו לבוא לשיעור לצורך התרשמות. ראיתי לפני קודם כל בן אדם, אישיות ובנוסף: מורה אשר מסביר לתלמידיו היטב את החומר המעשי תוך כדי שאלות והסברים מפורטים ומרתקים (וממש לא מעייפים). בקורס נוכחתי לדעת שחי הוא אוצר בלום של ידע במקצוע הנגרות, וגם – לא פחות חשוב – בעל חוש הומור, דבר המוסיף עניין והנאה בעבודה בנגריה. עבורי, הוא היה הבחירה.חד משמעית. לאחר שהסתיים הקורס, תיכננתי שולחן סלוני בדיוק לפי הטעם שלי, עשיתי את זה בסיועו, בנגריה שלו, והשולחן…יצא יפהפה! אין מה לדבר על הסיפוק הגדול, שיכולתי להגשים את מה שכל כך קיוויתי לו. בקיצור – מומלץ בחום.

 

2005-דברת 052-6053970

כל חיי חלמתי ללמוד נגרות אך מעולם לא התפניתי ליישם את החלום בתוך מרוץ החיים. השנה, הגעתי לנקודה שכבר לא היה לי תירוץ למה לא ומבדיקה קצרה באינטרנט מצאתי את הסטודיו לאומנות בעץ שיצא אפילו די קרוב והזכיר לי שכבר שמעתי על חי בעבר מתקופה אחרת שבדקתי איפה ניתן ללמוד לנגר.
הגעתי לשיעור הראשון ומצאתי אדם שחי את העץ כל חייו. ובמהלך הקורס למדתי להכיר את הניסיון האדיר, הרצון ללמד והמקצועיות. וכל זאת לצד אדם מצחיק (לא ליד המסור או המקצוע) עם אינסוף סיפורים על העולם המופלא הזה.
הקורס אצל חי (קורס נגרות מעשית שימושית( הוא לאנשים שרוצים ללמוד את אותם יסודות שיאפשרו להם ליצור לאחר מכן, ולהשתמש בכלים המתקדמים ביותר. זו לא סדנת יצירה.
כבר בעבודה הראשונה שבאתי לעשות לאחר הקורס, הרגשתי שהלימוד הוא אינסופי. כל שעה שמתאפשרת לי להיות בנגריה אני לומדת וחי ממשיך ומלמד. לכל בעיה או טעות- פיתרון יצירתי תוך כדי לימוד.
אני בתחילת דרכי בעולם הזה, וכל מי שגם חלם או חולם ליצור בעץ- אני ממליצה בחום להכיר את חי.

 

2007-רוני ונורית, בית יהושע 09-8992828

עשינו את הקורס של חי בעיתוי מצויין – בדיוק כשעברנו דירה. ומאז, לאט לאט, הבית מתמלא ברהיטים מעשה ידינו. ההנאה היא כפולה: גם התהליך וגם התוצאה. העבודה בסטודיו תחת הדרכתו האישית והמקצועית של חי היא חוויה בפני עצמה. אנחנו ממליצים בחום.

 

2004- משה בויום 054-8108114

לקורס נגרות נרשמתי ללא ציפיות ללמוד משהו – סתם כדי לעשות משהו שונה. נדהמתי איך בתום תריסר מפגשים, הצלחתי לייצר בעצמי שולחן לסלון, כוורת מורכבת ועוד והכל מרמת עץ גולמי. אין ספק שחי פלח הוא מורה במלוא מובן המילה! הוא הצליח להוציא מכל אחד את הכישורים הדרושים לקחת קרש גולמי, לחתוך, להקציע, לחבר, לעבד, לצבוע ולייצר רהיט מקצועי ממש. מעבר להכשרה הפרקטית, חי הוא בעל ידע תיאורטי עצום ולכל פעולה בפרקטיקה ניתן לקבל הסבר, כך שייצור הרהיט נראה בסוף אפילו הגיוני… הקורס מומלץ בחום, הסדנא ביתית וחי הוא נשמה טהורה.

 

2004- ניב שווגר – רמת גן 0577205536

כשקיבלתי קורס נגרות ליום הולדתי ה-31 ,מאוד שמחתי, מכיוון שתמיד רציתי לעשות קורס נגרות, אמרו לי לנסוע “לכפר נטר” ולדבר עם הנגר חי. עם ההתלהבות באה החששות שאולי לא אצליח ולא אבין כלום.
הקורס מועבר בצורה כזאת שהוא נותן לך כלים להמשך ולא רק למטרה המיידית(השידה שבנינו), חי הסביר בשפה פשוטה ומובנת לכל מי שהוא מתחיל בתחום. הנגרייה של חי בכפר נטר זה מקום פסטורלי, שכיף לי להיות שם גם שאני לא מנגר. כיוון שנהניתי מאוד בקורס וקיבלתי כלים טובים להמשך הדרך החלטתי להמשיך והכנתי עוד רהיטים בהדרכתו של חי שתמיד נכון לענות על כל שאלה ולתת מענה טוב .
אני היום יודע לחשוב בצורה יותר ממוקדת, יש לי ראיה אחרת לגמרי על רהיטים ואני רק בתחילת הדרך.

בהזדמנות זו רוצה לאודות לחברים שלי שקנו לי את המתנה ליום הולדת/ לחיים. ולחי שמסביר לי עם סבלנות ואכפתיות.

2007

 

2005- ג’קי לימור

שבת אמנים בכפר נטר הביאה את אישתי ואותי להיכנס לסטודיו של חי. באותו יום חי הציג את עבודותיו וסיפר גם על הקורסים שהוא מעביר.
אני, שחשבתי שאני יודע לעבוד בעץ, שללתי את הצורך בקורס, אולם למזלי אישתי (שהיא בהחלט יותר חכמה ממני) דחפה אותי להרשם לקורס בכדי שאוכל בהמשך לעבוד בנגריה – לא השכלתי להבין את האינטרסים החבויים של הרומניה שלי.
ובכן, מה אגיד, כמות הידע, העזרה והדברים החדשים שלמדתי מחי במהלך שלוש השנים שאני מכיר אותו היא בלתי סופית. היחס האישי, מתובל בחברמניות מושבניקית עם זמזומי שירי ארץ ישראל הישנה בהחלט שווים כל רגע וכל פרוטה.
לכל מי שחושב, מתלבט או מהסס אני מבטיח שיקבל הרבה מעבר למה שהוא משלם – הבטחה שלי

 

2011- טל הלל 050-8166721

רציתי לכתוב כמה מילים על הקורס לנגרות מעשית.
תחום הנגרות תמיד משך אותי ואני שמח שלבסוף כאשר החלטתי להרשם לקורס היה לי המזל להגיע אליך.
אני שמח שלא התעצלתי למרות המרחק (45 דקות נסיעה כל צד…) כי הקורס לאורך כל הדרך היה מהנה: מההתחלה עם לימוד תיאורטי מקיף, דרך המשך בשלבים של תהליך בניית השידה (כאשר ניכרת המחשבה והתכנון מצידך בבחירת רהיט זה עם חומרי גלם אלו ללימוד: אנחנו לא סתם “בונים שידה” אנחנו לומדים יסודות ועקרונות חשובים בנגרות.) ולאורך כל תהליך הבניה של הרהיט זה פשוט חוויה להיות במקום שאנשים רוצים, אוהבים ונהנים ללמד.
הפקתי כ”כ הרבה סיפוק מהקורס שעוד במהלכו התחלתי לתכנן את הרהיטים והיצירות שאתחיל לעבוד עליהם מייד עם סיום הקורס, וכשאנשים שואלים אותי על הקורס אני מתחיל ב: “זה פשוט כיף!”

חשוב לציין גם את דברת ונמרוד שפשוט תענוג לעבוד איתם בנגריה כשהם מלמדים, עוזרים ונותנים הכוונה כשיש צורך וטיפים יקרי ערך.
אני מניח שעוד תראו אותי הרבה הן בקורס צבע שעכשיו התחלנו, והן בעבודות בנגריה שהם פשוט המשך של הקורס בזכות העובדה שאתם ממשיכים ללמד.

לסיכום: תודה רבה!

 

2012-צחי 054-2638999

חי ונמרוד שלום,
מצורפת תמונה של הפרגולה היחידה שבניתי אי פעם, בחצר ביתי. הקמתי אותה בעזרת שני ילדי, בחודשים שאחרי הקורס.
היא שינתה את חיינו …
תודה על הקורס המעולה!

 

2013- יניב בסיל 050-6819147

שלום לכולם.
שמי יניב ואני רוצה להמליץ לכם על הקורס לבניית דקים ופרגולות.
היה לי ידע מועט קודם לקורס. קיבלתי ביטחון רב בעקבות הלימוד בקורס שהינו ברמה גבוהה ומקיפה.
גם החלק התיאורטי וגם החלק המעשי.
בניתי דק לאחר הקורס ממש כפי שלמדתי והוא חזק ויפה.
לאחר כמה חודשיפ בניתי דק גדול יותר ופרגולה וגדר ויחד עם האחיינים שלי וזה מדהים.
העצות וההסברים שלמדתי בקורס עומדים לנגד עיני בכל זמן.
למי שרוצה באמת ללמוד מהמקצוענים אני ממליץ לכם ללמוד פה.
נמרוד המדריך בקורס העביר את החומר התיאורטי והמעשי בצורה מקצועית ומעניינת וענה על כל שאלה.
בכבוד רב
יניב בסיל

לחץ כאן לפרטים נוספים >> לימודי נגרות